Oto szlachetni biznesmeni. W 5. edycji Wieczoru Przedsiębiorcy wyróżniono pięć firm

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
To nie tylko świetni fachowcy i sprawni biznesmeni, ale też prawdziwi społecznicy. Szczególnie zasłużonym przedsiębiorcom wręczono Szlachetne Podkowy. (Fot. nadesłane)

To już piąty raz świętowali przedsiębiorcy z gminy Chełmża. Wieczór Przedsiębiorcy jak zwykle stał się okazją, by wręczyć prestiżowe wyróżnienie tym najbardziej zasłużonym. Szlachetną Podkowę w kategorii „przedsiębiorczość” przyznano pięciu firmom, których działalność stała się wizytówką gminy.

V Wieczór Przedsiębiorcy Gminy Chełmża odbył się w sobotę 2 marca w Domu Weselnym „U Boryny”.

REKLAMA

– W uroczystym spotkaniu wzięli udział przedsiębiorcy z terenu gminy i jej okolic, w tym laureaci wcześniejszych edycji Szlachetnej Podkowy, związani z życiem społecznym i kulturalnym naszej gminy, niejednokrotni sponsorzy wielu imprez i wydarzeń gminnych – relacjonuje Katarzyna Orłowska z Urzędu Gminy. – Organizatorami spotkania byli tradycyjnie radny sejmiku Leszek Pluciński i wójt Jacek Czarnecki. Oprawę muzyczną zapewnił miejscowy zespół Pikus Band.

Tradycją tych spotkań jest prezentacja laureatów Szlachetnej Podkowy w kategorii „przedsiębiorczość” – wyróżnienia nadawanego za zasługi w wielu dziedzinach, m.in. także: „rolnictwo”, „sport i rekreacja”, „działalność społeczna”. Wyróżnienie przyznawane jest od 2012 r. Statuetki – podkowy ze złoceniami – powstają w warsztacie kowalstwa artystycznego w Kończewicach. Ich twórca – Wojciech Piasecki – także jest laureatem Szlachetnej Podkowy.

– Jak dotąd wręczono 57 takich statuetek we wszystkich kategoriach i okazuje się, że przeważającą jest kategoria „przedsiębiorczość” – mówi Katarzyna Orłowska. – Teraz dołączyli do jej laureatów kolejni przedsiębiorcy.

W tym roku wyróżniono pięć firm.

Ośrodek Wypoczynkowy Grodno Stelli Blacharskiej od 1998 r. specjalizuje się w świadczeniu usług hotelarskich i gastronomicznych. Położony w Mirakowie, tuż nad Jeziorem Grodzieńskim, posiada sale bankietowe mieszczące jednorazowo do 100 osób, namiot bankietowy, który pomieści 150 osób, a także pokoje gościnne. Ośrodek organizuje przyjęcia weselne, bankiety, imprezy firmowe i spotkania biznesowe. Posiada własne zaplecze gastronomiczne.

– Nasza firma to firma rodzinna, w której pracują cztery osoby – mówi Stella Blacharska. – W codziennej działalności wspierają mnie teraz dorosłe córki. Wciąż się rozwijamy – właśnie kończymy budowę nowego obiektu, sali bankietowej, i chcemy poszerzyć naszą ofertę o większe imprezy i konferencje – dodaje Stella Blacharska.

Ośrodek Wypoczynkowy Grodno stanowi atrakcję wpisaną w Szlak Tradycji i Smaku LGD „Ziemia Gotyku”.

Kolejna Szlachetna Podkowa trafiła do Marzeny i Zdzisława Kamińskich, właścicieli Agroturystyki „Stajnia Witkowia”. To rodzinny biznes, który zrodził się z pasji córki właścicieli, Klaudii, która zaraziła rodziców swoją miłością do koni. W ofercie gospodarstwa jest przede wszystkim nauka jazdy konnej – indywidualna i grupowa. W stajni znajduje się 20 koni.

Ośrodek dysponuje także pokojami hotelowymi. Następny wyróżniony to Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne „Marmet” Anny i Sławomira Wyczółkowskich z Grzywny. Działa od 1996 r., prowadzi sprzedaż asortymentu metalowo-hydraulicznego. Właściciele mają także autoryzowany serwis kotłów gazowych i pomp ciepła.

Szlachetną Podkowę dostali też Krzysztof i Mariusz Wilczyńscy, właściciele Zakładu Drogowo-Budowlanego z Rogowa w gminie Lubicz, którzy zasłużyli się dla gminy Chełmża nie tylko w budowie solidnych dróg, ale wspierali też gminne imprezy i dofinansowali KS „Cyklon”.

Ostatni tegoroczny laureat to gospodarstwo rolne Grażyny i Stanisława Żaków z Kuczwał, obecnie specjalizujące się w mleczarstwie. Produkcja roczna gospodarstwa wynosi 250 tys. l mleka.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *