Oto nasi dzielni mali ochotnicy. Krasnale z OSP Kończewice [ZDJĘCIA]

Box2 Gmina Chełmża Powiat toruński Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

“Krasnale” – tak nazywa się grupa małych ochotników z OSP Kończewice, którzy uczą się udzielania pierwszej pomocy i tego, na czym polega ratownictwo. Pierwsza pokazowa lekcja już za nimi.

Krasnale z OSP Kończewice mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas pierwszej lekcji pokazowej na tegorocznych Wojewódzkich Manewrów Ratowniczych Zalesie 2019. Poszło im całkiem dobrze.

REKLAMA

Mali ochotnicy opanowali już m.in. obsługę automatycznego defibrylatora, który za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia.

Krasnale uczą się obsługi takiego sprzętu i podstawowych zasad ratownictwa pod okiem druhów Anny i Zbigniewa Gredeckich. Maluchy za działalność w OSP i postępy w nauce zostali uhonorowali podczas manewrów przez starostę toruńskiego Marka Olszewskiego i wójta gminy Chełmża Jacka Czarneckiego. Otrzymali pamiątkowe medale.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *