Oto klub seniora gminy Chełmża. “Warto wspólnie spędzać czas i się integrować” [ZDJĘCIA]

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Urząd Gminy Chełmża

W świetlicy wiejskiej w Zelgnie został podsumowany projekt „Uroki jesieni życia w Klubie Seniora” realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży.

Klub seniora działający w gminie Chełmża został powołany w lutym ub.r. w ramach projektu „Uroki jesieni życia w Klubie Seniora” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmży. GOPS w świetlicy wiejskiej w Zelgnie podsumował inicjatywę.

REKLAMA

Najważniejsze było to, żeby wyciągnąć seniorów z domów. Na zajęciach w klubie mogli nie tylko rozwijać swoje pasje, wymienić doświadczenia, ale także po prostu spotkać się, porozmawiać i zawiązać przyjaźnie.

– Próbujemy szukać dla określonych grup mieszkańców różnych form spędzania wspólnego czasu – mówił na spotkaniu podsumowującym wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki. – Jak się okazuje, seniorzy to dla nas bardzo przyjazna grupa. Zrozumieliście państwo sens tego, że warto jakoś wspólnie spędzać ten wolny czas i się integrować.

Zajęcia dla seniorów odbywały się w świetlicach wiejskich w Grzywnie Nawrze i Zelgnie. Mieli do dyspozycji pełne wyposażenie świetlic. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu i trwały średnio cztery godziny zegarowe. Udział w spotkaniach klubowych był bezpłatny.

Seniorzy mogli korzystać m.in. z zajęć ruchowych, rekreacyjnych, rękodzielniczych i komputerowych, a także porad dietetyka, psychologa, ekologa, pielęgniarki środowiskowej i informatyka.

Były też spotkania animacyjne: nauka tańca czy pedagogika zabawy. Odbywały się też zajęcia z zakresu umiejętności życia codziennego: jak dbać o higienę osobistą i wygląd zewnętrzny (wizyty u kosmetyczki czy fryzjera). Uczestnicy mogli też skorzystać ze spotkań ze stylistką wizerunku zewnętrznego. W projekcie wzięło udział 30 osób.

Projekt został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pochłonął prawie 103,5 tys. zł, z czego gmina z własnego budżetu wydała na niego blisko 19 tys. zł.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *