Ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze!

Box2 Chełmża Czernikowo Gmina Chełmża Łubianka Lubicz Łysomice Obrowo Powiat chełmiński Wiadomości Wielka Nieszawka Województwo Zławieś Wielka
fot. Pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. Dotyczy ono 17 powiatów w województwie kujawsko-pomorskim, w tym Torunia i powiatu toruńskiego. Wiatr może osiągać prędkość od 30 do 45 km na godz.

Ostrzeżenia o silnym wietrze zostały wydane już w sylwestrowy wieczór. Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejny komunikat o silnym wietrze w 17 powiatach województwa kujawsko-pomorskiego.

REKLAMA

“Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km na godz. do 45 km na godz., w porywach miejscami do 80 km na godz. z północy i północnego zachodu” – czytamy w komunikacie.

Komunikat dotyczy powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, lipnowskiego, rypińskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego i włocławskiego, a także Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia i Włocławka.

Tak silnie może powiać do 3 stycznia – do godz. 5.Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *