Ośrodek Zdrowia w Zelgnie zostanie wyremontowany

Box1 Gmina Chełmża
fot. nadesłane

Gminny Ośrodek Zdrowia w Zelgnie czeka gruntowna przebudowa. Prace modernizacyjne już się rozpoczęły i pochłoną ponad 0,5 mln zł. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, już za pół roku dobiegną końca, a placówka zyska nowy blask.

Budynek zostanie rozbudowany i poddany termomodernizacji. Ponadto zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Chodzi tu m.in. o montaż windy. Plany obejmują także zupełnie nowy, odświeżony wygląd Ośrodka Zdrowia.

REKLAMA

– Jest to pierwszy etap robót, w ramach których przewidziano dobudowę klatki schodowej wraz z budową szybu windowego i montażem dźwigu osobowego. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na sierpień br. Inwestycja ma kosztować 560 tys. zł – informuje Katarzyna Orłowska, insp. ds. promocji Urzędu Gminy Chełmża.

Placówka w Zelgnie jest obecnie jedyną działającą na terenie gminy Chełmża publiczną lecznicą. Działa nieprzerwanie od 1998 r., więc może się już pochwalić 23-letnim doświadczeniem. W ofercie ma bezpłatne usługi w ramach zawartych z Narodowym Funduszem Zdrowia umów. Realizowana jest tu więc podstawowa opieka zdrowotna, ale też usługi w zakresie stomatologii, rehabilitacji oraz programów profilaktycznych i promocji zdrowia. Pomoc może tu uzyskać każdy, niezależnie od wieku. Placówka dostępu do podstawowej opieki medycznej nie odmawia. Ośrodek Zdrowia w Zelgnie wspierany jest przez filię w Nawrze. Tam realizowane są usługi stomatologiczne. Placówka obejmuje działaniem blisko 3,4 tys. pacjentów. Najwięcej z nich znajduje się w przedziale wiekowym od 40 do 65 lat. 

Rozpoczęte prace usprawnią funkcjonowanie obiektu i przyczynią się do poprawy komfortu zarówno pacjentów, jak i lekarzy. 

– Rozbudowa i termomodernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Zelgnie obejmie również wymianę stolarki okiennej i stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, montaż balustrad, pochwytów i wycieraczek, roboty tynkarskie i malarskie wewnętrzne, ocieplenie i malowanie elewacji, schody zewnętrzne, podjazd dla wózków osób niepełnosprawnych; wymianie w obiekcie poddana zostanie również instalacja c.o. i instalacja elektryczna – wylicza zakres robót przy obiekcie Katarzyna Orłowska. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *