Ośrodek zdrowia w Unisławiu doceniony za wystawianie e-recept

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Gminny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu wygrał w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”. O zwycięstwie zadecydowała liczba e-recept wystawionych w okresie od 1 lipca do 15 września 2019 r. Nagrody zostały przyznane podczas uroczystości w Warszawie w Międzynarodowym Dniu Lekarza

— Tylko praca zespołowa warunkuje sukces i pełne wdrożenie nowych rozwiązań z zakresu informatyzacji ochrony zdrowia. Wskazując korzyści dla pacjentów, lekarzy i farmaceutów możemy zachęcić środowisko medyczne i pacjentów do świadomego korzystania z nowych rozwiązań ― powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas uroczystej gali. ― Wytrwałość i ciężka praca, którą na początku tego roku wykonali farmaceuci, nie przyniosłaby efektu, gdyby nie tysiące lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych, którzy włączyli się do systemu e-zdrowie (P1) i z powodzeniem wystawiają e-recepty swoim pacjentom – dodał.

REKLAMA

Dużą korzyścią dla wystawiającego e-receptę jest możliwość wypisania leków na dłuższy czas, nawet na pół roku, z odroczonym terminem realizacji. To oszczędza czas zarówno lekarzy jak i pacjentów. Zgubienie e-recepty też nie jest problemem, ponieważ w przeciwieństwie do papierowych można je wydrukować po raz kolejny – nie da się ich zdublować. 

― Wśród wszystkich uczestników konkursu liczba wystawionych recept elektronicznych przekroczyła liczbę papierowych, co oznacza że uczestnicy konkursu są gotowi na nowy rok, kiedy od 8. stycznia w aptekach realizowane będą wyłącznie recepty wystawione elektronicznie – mówił Marcin Nawalny, analityk big data w CSIOZ odpowiedzialny za przygotowanie metodologii konkursu. 

Dzięki niezastąpionej kadrze Gminnego Ośrodka Zdrowia w Unisławiu, gmina Unisław zwyciężyła w kategorii „Gmina wiejska”, w jednej spośród dwunastu kategorii (lekarz, dentysta, pielęgniarki, zakłady lecznicze – z podziałem na ilość osób uprawnionych do wystawienia recept, gmina wiejsko-miejska, miasto do 100tys. mieszkańców. W kategorii miast wygrał Kalisz (poniżej 100 tys. mieszkańców), Elbląg (pow. 100 tys. mieszkańców) oraz Powiat Kartuski. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *