Ośrodek zdrowia w Unisławiu doceniony za wystawianie e-recept

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Gminny Ośrodek Zdrowia w Unisławiu wygrał w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”. O zwycięstwie zadecydowała liczba e-recept wystawionych w okresie od 1 lipca do 15 września 2019 r. Nagrody zostały przyznane podczas uroczystości w Warszawie w Międzynarodowym Dniu Lekarza

— Tylko praca zespołowa warunkuje sukces i pełne wdrożenie nowych rozwiązań z zakresu informatyzacji ochrony zdrowia. Wskazując korzyści dla pacjentów, lekarzy i farmaceutów możemy zachęcić środowisko medyczne i pacjentów do świadomego korzystania z nowych rozwiązań ― powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podczas uroczystej gali. ― Wytrwałość i ciężka praca, którą na początku tego roku wykonali farmaceuci, nie przyniosłaby efektu, gdyby nie tysiące lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek i położnych, którzy włączyli się do systemu e-zdrowie (P1) i z powodzeniem wystawiają e-recepty swoim pacjentom – dodał.

REKLAMA

Dużą korzyścią dla wystawiającego e-receptę jest możliwość wypisania leków na dłuższy czas, nawet na pół roku, z odroczonym terminem realizacji. To oszczędza czas zarówno lekarzy jak i pacjentów. Zgubienie e-recepty też nie jest problemem, ponieważ w przeciwieństwie do papierowych można je wydrukować po raz kolejny – nie da się ich zdublować. 

― Wśród wszystkich uczestników konkursu liczba wystawionych recept elektronicznych przekroczyła liczbę papierowych, co oznacza że uczestnicy konkursu są gotowi na nowy rok, kiedy od 8. stycznia w aptekach realizowane będą wyłącznie recepty wystawione elektronicznie – mówił Marcin Nawalny, analityk big data w CSIOZ odpowiedzialny za przygotowanie metodologii konkursu. 

Dzięki niezastąpionej kadrze Gminnego Ośrodka Zdrowia w Unisławiu, gmina Unisław zwyciężyła w kategorii „Gmina wiejska”, w jednej spośród dwunastu kategorii (lekarz, dentysta, pielęgniarki, zakłady lecznicze – z podziałem na ilość osób uprawnionych do wystawienia recept, gmina wiejsko-miejska, miasto do 100tys. mieszkańców. W kategorii miast wygrał Kalisz (poniżej 100 tys. mieszkańców), Elbląg (pow. 100 tys. mieszkańców) oraz Powiat Kartuski. Gratulujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *