OSP z gminy Obrowo rozwożą paczki dla potrzbujących

Box1 Obrowo
fot. nadesłane

Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Obrowo zaangażowali się w pomoc potrzebującym w związku z trwającą epidemią. M.in. dzięki nim, mieszkańcy gminy mogli otrzymać maseczki oraz paczki z przedmiotami pierwszej potrzeby. Co warto podkreślić, wszyscy strażacy gminnych OSP pracują społecznie, bez wynagrodzenia.

Gmina przygotowała maseczki ochronne wielorazowego użytku dla mieszkańców, którzy ukończyli 40 lat. Od piątku 17 kwietnia są one rozwożone przez strażaków gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych, sołtysów i osoby, które zadeklarowały pomoc w tym zakresie. Wspomniane maseczki po praniu i prasowaniu mogą być używane wiele razy. W pierwszej kolejności trafiły do najbardziej potrzebujących – mieszkańców gminy po 75 roku życia, a także niepełnosprawnych. 

REKLAMA

W ramach wsparcia OSP w Dobrzejewicach przekazała także mieszkańcom Dobrzejewic, Głogowa, Łążynka i Zawał 40 paczek z artykułami spożywczymi, środkami ochrony osobistej, rękawiczkami jednorazowymi, maseczkami i słodyczami. Trafiły one do osób starszych, samotnych oraz dzieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *