OSP w Kawęczynie przyłączyła się do akcji #strażacymedykom

Box2 Wiadomości
fot. OSP Kawęczyn

Ogólnopolska akcja #strażacymedykom polega na koordynacji społecznych zbiórek materiałów dla szpitali, pogotowia oraz innych potrzebujących jednostek. Mieszkańcy mogą przekazywać strażakom dary, które później trafią tam, gdzie rzeczywiście są potrzebne. Inicjatywę podjęła Ochotnicza Straż Pożarna w Kawęczynie. 

Idea jest prosta. Mieszkańcy, którzy chcą przekazać materiały, potrzebne służbom medycznym czy ratowniczym, mogą przynieść je do Ochotniczej Straży Pożarnej. Remizy tymczasowo stają się punktami zbiórki, sortowania, magazynowania i przygotowania do transportu. Strażacy będą później dalej rozwozić dary do tych placówek, które zadeklarują braki. Taki sposób organizacji społecznych zbiórek pozwoli uniknąć dublowania dostaw. Ochotnicze Straże Pożarne są jedną z najlepiej zorganizowanych sił pomocowych w kraju, dysponują nie tylko odpowiednim sprzętem i uprawnieniami, ale przede wszystkim wiedzą, która pozwala przeprowadzać tego typu akcje w sposób maksymalnie bezpieczny.

REKLAMA

OSP Kawęczyn koordynuje zbiórkę potrzebnych rzeczy od 5 kwietnia. Do remizy dary można zanosić codziennie od 17.00 do 19.00. Strażacy przypominają jednocześnie, żeby przychodząc do punktu – wchodzić pojedynczo, zostawiać rzeczy w przeznaczonym do tego celu miejscu i nie tworzyć skupisk. Co jest potrzebne? Przede wszystkim środki ochrony osobistej takie, jak rękawiczki, maseczki, kombinezony czy gogle. Przydadzą się także środki czystości, czyli ręczniki papierowe, chusteczki suche i nawilżające, płyny do dezynfekcji, mydło czy kremy nawilżające do rąk. Przyjmowane będą także napoje i żywność. Zebrany sprzęt i produkty będą przekazywane na rzecz okolicznych szpitali.

Pierwsza partia darów została przetransportowana przez strażaków z OSP w Kawęczynie 7 kwietnia. Wsparciem objęto Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu. To jednak dopiero początek akcji. Strażacy z Kawęczyna podkreślają, że energii im nie brakuje, a do zaopatrzenia są jeszcze cztery szpitale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *