OSP w Grzegorzu zbiera na nowy wóz. Potrzeba 180 tys. do poniedziałku

112 Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

Strażacy z OSP w Grzegorzu w gminie Chełmża zbierają pieniądze na nowy samochód. Dofinansowanie przyznane przez Państwową Straż Pożarną pokryje większą część potrzebnej kwoty, jednak wciąż brakuje 180 tys., by nowy nabytek stanął w remizie. Czasu jest niewiele – środki trzeba zebrać już do poniedziałku. Strażacy ochotnicy uruchomili więc dedykowaną zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

Nowy wóz wart jest aż 760 tys. zł. Jego zakup nie tylko znacznie usprawni pracę strażaków, ale też zwiększy ich możliwości jeśli chodzi o liczbę gotowych do akcji pojazdów. Wszystko zależy jednak od tego, czy uda się zebrać brakującą kwotę.

REKLAMA

– Mamy przyznaną promesę od komendanta Państwowej Straży Pożarnej na kwotę 560 tys. zł – mówi Michał Koszela, prezes jednostki OSP w Grzegorzu. – W zeszłym tygodniu pieniądze zostały nam przyznane i mamy czas do poniedziałku, by zadeklarować, czy uda nam się zebrać brakujące środki. Jeśli nie, pieniądze zostaną przekazane dalej – do innej jednostki. Jeśli tak, jest szansa, że na terenie gminy Chełmża działał będzie nowy samochód strażacki, wart 760 tys.

Z brakujących 200 tys. strażacy są w stanie obecnie zorganizować zaledwie 20 tys. To oznacza, że zakup nowego wozu uzależniony jest od zorganizowanej zbiórki. Jeśli ta się nie powiedzie – pieniądze przepadną.

– Tylko ofiarność ludzi może nam pomóc – dodaje Michał Koszela. – Próbujemy zrobić wszystko, ze względu na mieszkańców gminy Chełmża i okolicznych społeczności, żeby ściągnąć ten samochód, bo to podniesie nasze bezpieczeństwo. To, co stało się w Biebrzy, może zdarzyć się wszędzie. Idzie susza i nowy samochód na pewno zwiększy możliwości bojowe, a szczególnie skuteczność niesienia pomocy. 

Obecnie jednostka ma na stanie tylko jeden samochód – leciwego Stara 244. Jest wciąż sprawny, ale nie należy do najnowszych, dlatego nowy pojazd może mieć kluczowe znaczenie w niesieniu pomocy dla mieszkańców całej gminy. Wszystko zależy jednak od efektów zbiórki. Czas: do poniedziałku 4 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *