Osiek nad Wisłą: zagrają charytatywnie w piłkę dla Mai

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. UG Obrowo

W najbliższą niedzielę w Osieku nad Wisłą (gm. Obrowo) odbędzie się charytatywny turniej mikołajkowy. Impreza organizowana jest w celu zebrania pieniędzy na leczenie Mai Skrzyneckiej, u której wykryto rdzeniowy zanik mięśni.

Jedynym ratunkiem dla życia Majki jest terapia genowa, która jest w stanie zatrzymać chorobę. Jej koszty są ogromne, najdroższy lek świata kosztuje 9 milionów złotych. Zbiórkę na jej leczenie wspiera mieszkanka gminy Marta Michalska, która poprosiła o wsparcie drużynę Impact Obrowo.

REKLAMA

Jak na razie na ten cel zebrano ponad 450 tysięcy złotych. Chorobę u dziewczynki wykryto w drugim tygodniu jej życia.

Maja natychmiast zaczęła przyjmować refundowany lek, który pomaga w walce z chorobą. Spowalnia jej postęp, ale niestety nie zatrzymuje jej całkowicie. Córeczka musiałaby go przyjmować przez całe życie, za każdym razem poprzez punkcję do rdzenia kręgowego – opowiadają jej rodzice na stronie Siepomaga.pl

Ratunkiem dla Mai jest terapia genowa, która polega na jednorazowym wstrzyknięciu zdrowego genu SMN1, który zastąpi uszkodzony gen odpowiedzialny za rozwój mięśni i całkowicie zatrzyma postęp śmiertelnej choroby. Lek ten kosztuje 9 milionów złotych. Wspomóc Maję można, zaglądając pod ten link i wpłacając datek: https://www.siepomaga.pl/maja-skrzyniecka?fbclid=IwAR3L2GNgQ3y2UCrYc5HZdt4SYYn–dUWy8pSRIxZwn7GqSXngQ5QF6fZSeM

Aby pomóc zebrać pieniądze na ten cel, w hali sportowej w Osieku nad Wisła odbędzie się turniej sportowy. Początek zawodów w niedzielę o 10:00. Skompletowano już wszystkie drużyny chętne do gry. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz ciast, który rozpocznie się godzinę wcześniej. Chętni do włączenia się w pomoc mogą skontaktować się z następującymi osobami:

  • Adrian Gąsiorowski 519-844-420,
  • Karol Melerski 665-779-486,
  • Michał Myszkowski 512-430-067.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.