Osiek nad Wisłą: ekościeżka ma swoich opiekunów

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. UG Obrowo

Uczniowie z osieckiej szkoły podstawowej będą opiekować się ścieżką ekologiczną. Przewodniczący klas 4a i 4b: Zosia Nasierowska i Hubert Mazur odebrali z rąk dyrektor Katarzyny Wachowskiej „akt przekazania ścieżki pod zarząd i opiekę”.

Ścieżka powstała dzięki współpracy osieckiej szkoły, Starostwa Powiatowego w Toruniu, Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Dobrzejewice, sołectwa w Osieku nad Wisłą oraz gminy. Formalnie nowo otwarte miejsce to „powierzchnia ekologiczna”, na której posadowiono kilkanaście tablic informacyjnych i elementów małej architektury. Ich autorzy w przystępny, jasny sposób objaśniają tajemnice lokalnej przyrody. Ścieżka znajduje się w centrum Osieka nad Wisłą, między szkołą a sklepem Lewiatan.

REKLAMA

Pomysłodawczynią przedsięwzięcia jest Agnieszka Woźny, nauczycielka geografii w Zespole Szkół w Osieku nad Wisłą. To ona napisała projekt, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 9 050 zł ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego. Uczniowie szkoły zadeklarowali, że będą opiekować się tym miejscem.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.