Orzeczenia o niepełnosprawności. Bezpośrednia obsługa interesantów już możliwa

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. BIP Starostwa Powiatowego w Toruniu

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Toruniu, zlokalizowany przy ul. Towarowej, wznowił bezpośrednią obsługę interesantów w poniedziałek 11 maja. W trakcie osobistych wizyt należy jednak przestrzegać zasad reżimu sanitarnego.

Obowiązuje m.in. noszenie maseczek, rękawiczek i dezynfekowanie rąk przed wejściem do budynku. Interesanci mogą wchodzić tylko wejściem od ul. Towarowej, wejście od strony holu Starostwa Powiatowego jest w dalszym ciągu wyłączone z użytkowania. W pomieszczeniu może przebywać tylko jedna osoba wraz z opiekunem. Wypełnione wcześniej wnioski można także złożyć za pośrednictwem poczty polskiej. Przypominamy, że rozpatrywanie wniosków o kartę parkingową nie wymaga własnoręcznego podpisu w obecności pracownika. Doręczanie kart parkingowych i legitymacji możliwe jest poza tym również drogą listową z potwierdzeniem odbioru.

REKLAMA

Nie muszą martwić się także te osoby, których orzeczenia o niepełnosprawności straciły ważność. Okres ważności wydanych orzeczeń został automatycznie wydłużony do 60 dni po zakończeniu stanu epidemicznego.

Tagged

1 thought on “Orzeczenia o niepełnosprawności. Bezpośrednia obsługa interesantów już możliwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *