Opieka wytchnieniowa w gminie Łubianka. Trwa nabór zgłoszeń

Box2 Łubianka Wiadomości

Gmina Łubianka przystąpiła do ogólnopolskiego programu pn.: “Opieka wytchnieniowa” w edycji 2021. Wnioski chętnych do wzięcia udziału w programie można składać do 30 czerwca w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łubiance.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łubiance ogłosił nabór mieszkańców gminy do programu “Opieka wytchnieniowa”. Polega on na uzyskaniu doraźnej, czasowej pomocy w formie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej i dedykowany jest opiekunom lub członkom rodzin, sprawującym opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Celem programu jest odciążenie opiekunów od codziennych obowiązków. Opieka wytchnieniowa będzie świadczona w formie pobytu dziennego (dla 2 osób dorosłych z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz dla 5 niepełnosprawnych dzieci) lub w formie pobytu całodobowego (dla 4 osób dorosłych ze znacznym stopniem niepełnosprawności).

REKLAMA

Warunkiem wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest wypełnienie przez lekarza karty zgłoszenia oraz karty oceny stanu zdrowia osoby niepełnosprawnej, a także dołączenie do dokumentów kopii aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności. Dokumenty należy dostarczyć do 30 czerwca do GOPS-u w Łubiance.

Więcej informacji pod nr tel.: 530 443 882.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *