Opel wpadł do rowu. Kierujący nim miał blisko 4 promile alkoholu!

112 Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Pijany kierowca opla vectry zjechał z drogi i wpadł w przydrożny rów. O tej sytuacji zaalarmował policjantów przypadkowy świadek. Na miejscu okazało się, że kierowca miał blisko 4 promile alkoholu.

Do tego zdarzenia doszło we wtorek (7 maja) ok. godz. 15.30. Właśnie wtedy przypadkowy świadek zgłosił, że w Bernardowie (gmina Czernikowo) opel vectra wpadł do przydrożnego rowu.

REKLAMA

– Na miejsce dyżurny skierował policjantów z wydziału ruchu drogowego – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Kiedy policjanci dojechali na miejsce, wszystko stało się jasne. Kierowca opla vectry był nietrzeźwy. Jednak największe zdziwienie policjantów wywołał jego wynik. Podczas drugiej prób probierz wykazał blisko cztery promile alkoholu w jego organizmie.

Ale to nie wszystko. Okazało się także, że kierowca do listopada br. ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Miał go od 2009 r., kiedy taki wyrok usłyszał w Sądzie Rejonowym w Toruniu.

Sprawą zajmuje się Komisariat Policji w Dobrzejewicach. Za złamanie zakazu mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *