Omara Portuondo i Richard Bona wystąpią w sobotę w Bydgoszczy!

Box2 Kultura
Fot. nadesłane

W Bydgoszczy trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki Perkusyjnej – najbardziej dynamiczne święto perkusji w Polsce! W sobotę 1 czerwca w Filharmonii Pomorskiej wystąpią Omara Portuondo i Richard Bona!

Omara Portuondo karierę rozpoczęła z damskim wokalnym kwartetem D’Aida. Popularność zdobyła pod koniec lat 90. wraz z ukazaniem się filmu Buena Vista Social Club Wima Wendersa. W duecie z Compayem Segundo zaśpiewała jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek z płyty o tym samym tytule – „Veinte años”.

REKLAMA

Teraz będzie szansa, by wokalistkę usłyszeć na żywo! Omara zaśpiewa przed bydgoską publicznością o godz. 19.30. Zaprezentuje projekt „Omara Es Cuba – The Last Kiss”.

Koncert składać się będzie z dwóch części. Po występie kubańskiej artystki, na scenie (około godz. 21.30) pojawi się Richard Bona, kameruński artysta, którego głos, kunszt gry na gitarze basowej i umiejętność kompozytorska czynią go jednym z najwybitniejszych postaci sceny afrykańskiej.

Muzyk współpracował z takimi gwiazdami, jak: Michael Brecker, Paul Simon, Chaka Khan, Tito Puente, Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Chick Corea, czy George Benson. Bona był też muzykiem Pat Metheny Group.

Bilety na oba występy dostępne są w cenie od 60 do 150 zł. Kupić je można na: thttp://www.drumsfusion.com/kup-bilet oraz w kasie MCK w Bydgoszczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *