Ognista rywalizacja. Strażacy z gminy Zławieś Wielka zmierzyli się w Strażackich Zawodach Gminnych

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
Na boisku sportowym w Górsku odbyły się Strażackie Zawody Gminne. Udział w nich wzięło 12 drużyn. (fot. nadesłane)

Swoją szybkość sprawdzili w sztafecie, a sprawność fizyczną w ćwiczeniach bojowych. W sobotę 8 czerwca rozegrane zostały Zawody Sportowo-Pożarnicze. Triumfatorami tegorocznych zmagań okazały się drużyny z Łążyna, Rzęczkowa oraz Pędzewa i to one reprezentować będą gminę na zawodach powiatowych 29 czerwca w Toruniu.

Na starcie zmagań stanęło 12 zespołów: 6 drużyn męskich, 2 kobiece oraz 4 młodzieżowe, w tym jedna składająca się z druhen. Spotkanie przebiegało według ściśle określonych zasad, osobno przygotowanych dla grup dorosłych oraz młodzieży.

REKLAMA

– Każda drużyna rozpoczęła zmagania od sztafety z przeszkodami – mówi Robert Babiarz z Urzędu Gminy Zławieś Wielka. – Strażacy pokonać musieli m.in. pionową ścianę, a młodzież równoważnię oraz płotki.

W drugiej części spotkania przeprowadzono ćwiczenia bojowe. W ich trakcie najmłodsi zawodnicy obsługiwali m.in. hydronetki, członkowie OSP zaś motopompy. Przy ich pomocy musieli obrócić tarczę i strącić pachołki.

– Ćwiczenia bojowe wymagają od strażaków dużej precyzji, dokładności i szybkości działania – dodaje Robert Babiarz. – Sprawianie sprzętu pożarniczego i węży gaśniczych trzeba mieć wyćwiczone. Najlepsi kończyli zadanie dosłownie w trzydzieści sekund. To wynik przede wszystkim doskonałej współpracy.

Zwycięzcami Strażackich Zawodów Gminnych zostały drużyny z Łążyna – zarówno wśród mężczyzn, kobiet, jak i drużyn młodzieżowych. A jak się przedstawia klasyfikacja ogólna?

Na drugim miejscu wśród strażaków ochotników znaleźli się reprezentanci Rzęczkowa, na trzecim zaś Skłudzewa. Grupy z Siemonia, Pędzewa i Złejwsi Małej uplasowały się odpowiednio od 4. do 6. miejsca. Drugie miejsce wśród pań oraz wśród młodzieży przypadło zawodnikom z Pędzewa. Na trzeciej pozycji młodzieżówki uplasowali się druhowie z Toporzyska.

Każda z drużyn otrzymała dyplom, a triumfatorzy zmagań puchary i nagrody pieniężne w postaci bonów na zakup sprzętu do swoich remiz.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą gminę na zawodach powiatowych. Te odbędą się pod koniec czerwca w Toruniu.

Patronat nad Strażackimi Zawodami Gminnymi objął wójt gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *