Odznaki Honorowe za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego przyznane [ZDJĘCIA]

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

Starosta Marek Olszewski i przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski wręczyli dziś, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, Odznaki Honorowe za Zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Wyróżnieni w ten sposób zostali Marek Pawłowski, Ryszard Muzioł i Franciszek Kuczka.

Na uroczystości, obok starosty i wyróżnionych osób, pojawił się wicestarosta Michał Ramlau. Odznaki odebrali m.in. Marek Pawłowski – historyk, autor wielu prac naukowych i popularnonaukowych, społeczny opiekun zabytków powiatu toruńskiego. Odznaczony został także Ryszard Muzioł – aktywny działacz kulturalny z Chełmży, współredaktor powojennej edycji „Gazety Chełmżyńskiej” oraz autor kilkuset artykułów na temat dziejów regionu i Chełmży. Wyróżniony został ponadto radny Franciszek Kuczka, pełniący tą funkcję nieprzerwanie od 1990 r.

REKLAMA

Swoją postawą Panowie dają świadectwo o doniosłości polskiego dziedzictwa narodowego naszego regionu, o które należy nie tylko dbać, ale wiedzę o nim upowszechniać zwłaszcza wśród młodego pokolenia – czytamy na stronie Powiatu Toruńskiego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *