Odpadami gospodaruj mądrze. Od marca PSZOK w Lubiczu Górnym zmienia godziny pracy

Box2 Lubicz Powiat toruński
Fot. Łukasz Piecyk

Jeśli po remoncie, porządkach, przeprowadzce zostało nam sporo odpadów, niepotrzebnych przedmiotów, gruzu, resztek poremontowych, nie podrzucajmy tego do lasu. Wybierzmy się do PSZOK-u!

W gminie Lubicz jest możliwość bezpłatnego odstawienia odpadów segregowanych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Wystarczy, że posegregujemy to, co mamy do wyrzucenia i zawieziemy do PSZOK-u w Lubiczu Górnym. Łatwo trafić, bo to punkt zlokalizowany przy gminnej oczyszczalni ścieków – wjazd od Nowej Wsi – ul. Promowa.

REKLAMA

Warto wiedzieć, że PSZOK przyjmuje od mieszkańców gminy wszelkie odpady segregowane bezpłatnie bez ograniczeń, z wyjątkiem gruzu budowlanego. Ten może być oddany do 1m3 na gospodarstwo domowe na rok. Dopiero powyżej tej ilości zostaną naliczone opłaty.

Punkt przyjmuje także odpady niebezpieczne, np. rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, odczynniki fotograficzne, środki ochrony roślin, lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, baterie i akumulatory itp.

Przyjmowane są także przeterminowane leki, meble i inne odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony i bioodpady.

Punkt czynny jest:

w okresie od 1 marca do 31 października:

  • poniedziałek – piątek 10.00 – 18.00
  • soboty 9.00 – 14.00

w okresie od 1 listopada do 28 lutego:

  • poniedziałek – piątek 8.00 – 16.00
  • soboty 9.00 – 14.00

tel. 797-999-886


Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *