Odnalazła zaginioną chełmżankę. Otrzymała list gratulacyjny

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Nadesłane

29 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Brodnicy, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Małgorzata Jorka wręczyła list gratulacyjny z podziękowaniami za udzieloną pomoc Grażynie Kłosowskiej. 

„Pani postawa moralna, troska o życie i zdrowie innej osoby, jakimi wykazała się Pani, w pełni zasługuje na pochwały i budzi podziw zarówno mój jak i podległych mi policjantów…”. Tak napisał liście gratulacyjnym kierowanym do Grażyny Kłosowskiej insp. Maciej Lewandowski, Komendant Miejski Policji w Toruniu.

REKLAMA

Przypomnijmy: 23 stycznia Komisariat Policji w Chełmży przyjął zawiadomienie o zaginięciu 40-letniej kobiety. Dzień później policjanci poprosili o pomoc świadków. W komunikacie został podany rysopis kobiety. Sygnał dotarł między innymi do miejscowości Grabówiec znajdującego się na trasie pomiędzy Wąbrzeźnem a Brodnicą. Sprzedawczyni ze sklepu rozmawiała z kobietą, która weszła do niego, żeby się ogrzać. Opowiadała ona, że idzie do Brodnicy, a potem zamierza udać się do Warszawy.
Po jej wyjściu ze sklepu sprzedawczyni zadzwoniła do córki, aby opowiedzieć historię, która jej się przydarzyła. Ta skojarzyła rysopis z osobą widzianą na jednym z portali społecznościowych. Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer 112. Tak udało się kobietę odnaleźć.

„Na Pani ręce składam również podziękowania dla Pani córki Beaty Guttmann, której właściwa reakcja pomogła przyjść z pomocą osobie znajdującej się w potrzebie” – pisał dalej Maciej Lewandowski. – Ufam, że godna naśladowania wrażliwość obu Pań i prawidłowo ukształtowana postawa społeczna będą cechowały dalsze życie i przyczynią się w przypadkach temu podobnych do propagowania prawidłowych reakcji wśród mieszkańców naszego regionu.”

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *