Odkryj potencjał internetu. Weź udział w szkoleniu

Chełmża Powiat toruński
zięki bezpłatnym kursom internetowym dowiesz się, jak skutecznie zarabiać w sieci, ale też jak wypromować własną osobę czy po prostu bezpiecznie z niej korzystać. (Fot. ilustracyjne)

Dzięki tym szkoleniom osiągniesz w internecie wszystko, co sobie zamierzysz. Nauczysz się zakładać osobistą stronę internetową i bloga, dowiesz się, jak przeprowadzać internetowe transakcje, a także jak dbać o bezpieczeństwo w internecie własne i twoich dzieci. 12-godzinne kursy pod okiem profesjonalistów są całkowicie darmowe – wystarczy się zapisać.

Szkolenia w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy miasta Chełmży” prowadzone są w następujących tematach: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Kultura w sieci”. Szkolenia skierowane są do mieszkańców Chełmży i gmin ościennych powyżej 25. roku życia. Materiał szkoleniowy obejmuje 12 godzin w każdym z tematów, które podzielone są na dwie części po 6 godzin każda. Zajęcia obecnie odbywają się w dni powszednie, ale organizatorzy planują też rekrutację na kursy weekendowe. Wszystko zależy od liczby zgłoszeń i preferencji uczestników, bo szkolenia skierowane są do przedstawicieli różnych grup społecznych.

REKLAMA

– Rekrutację prowadzimy na dwa sposoby – poprzez system elektronicznych rezerwacji oraz bezpośrednio – mówi Janusz Wilczyński, sekretarz miasta. – Jak dotąd zajęcia w dni powszednie cieszą się większą popularnością, ale jeśli uda nam się zebrać odpowiednio liczną grupę, zorganizujemy kursy weekendowe.

Szkolenia w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy miasta Chełmży” potrwają do końca lipca, rekrutacja wciąż jest otwarta. W ramach projektu przewiduje się przeszkolenie ogółem 300 osób (25 grup po 12 uczestników w każdej).

Tematyka szkoleń jest tak szeroka, że praktycznie każdy zainteresowany internetem znajdzie coś dla siebie – mówi Janusz Wilczyński. – Dziś do sieci przenosi się znacząca część naszych aktywności. Możemy w nim zarówno rozwijać własny biznes, jak i promować swoją osobę, swoje pasje. Ale możemy też po prostu z niego korzystać na co dzień, zaglądając na interesujące nas strony, oglądać filmy, czytać artykuły, słuchać muzyki. O tym, jak robić to bezpiecznie – a zwłaszcza jak uchronić nasze dzieci przed ciemnymi zakątkami internetu – dowiemy się ze szkoleń. Do przedsiębiorców (zwłaszcza tych stawiających dopiero pierwsze kroki w działalności biznesowej) skierowany jest blok tematyczny „Mój biznes w sieci” – nauczymy się z niego m.in., jak przenieść swą działalność do internetu, poszerzyć grono odbiorców naszych usług, znaleźć nowych klientów, wejść na nowe rynki. Z kolei „Moje finanse i transakcje w sieci” powinny zainteresować wszystkich, którzy np. mają internetową wersję swojego konta w banku i wykonują za jego pośrednictwem przelewy. O tym, jak robić to bezpiecznie, opowiedzą eksperci. Osoby dotąd nieobecne w sieci mogą zapisać się na szkolenia „Tworzę własną stronę internetową (blog)” lub „Działam w mediach społecznościowych”. Dzięki nim dowiedzą się, jak mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami na blogu lub własnej stronie, nauczą się też obsługi popularnych portali społecznościowych typu Facebook czy Twitter.

Szkolenia w ramach projektu „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gminy miasta Chełmży” odbywają się w Sali Mieszczańskiej Urzędu Miasta. Rekrutacja przebiega w sposób elektroniczny poprzez stronę internetową Fundacji Wspierania Zrównoważonego Rozwoju: www.fwzr.pl/rezerwacje oraz telefonicznie: Urząd Miasta Chełmży, nr tel.: (56) 639 23 51.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *