Oddolna inicjatywa w Lubiczu. Zbiórka maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji

Box1 Lubicz Wiadomości
fot. Pixabay

Radna gminy Lubicz i sołtys Grabowca, Danuta Wojciechowska, zainicjowała społeczną akcję pomocy w gminie Lubicz. Wszyscy chętni do pomocy mieszkańcy mogą przekazywać środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji dla tych, którzy są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem.

Apel o dołączenie do akcji i pomoc w zbiórce rękawiczek jednorazowych, maseczek i płynów do dezynfekcji został opublikowany przez radną gminy Lubicz w mediach społecznościowych. Celem inicjatywy jest wsparcie w niezbędne artykuły ochronne służb medycznych, strażaków, sklepikarzy czy pracowników miejscowej przychodni. Chodzi o to, aby pomóc tym, którzy pomagają nam.

REKLAMA

Chcemy wspomóc lokalną społeczność. Chodzi nie tylko o wsparcie stricte materialne, ale także o to, aby pokazać tym ludziom, że ich cenimy, szanujemy, że ich pomoc jest dla nas bezcenna i że mogą na nas liczyć. Nie zostaną pozostawieni samym sobie – mówi Danuta Wojciechowska.

Do udziału w akcji zgłosiło się już kilku mieszkańców Lubicza, którzy zaoferowali swoją pomoc. Niestety, okazało się, że bieżące zaopatrzenie w środki ochronne jest bardzo trudne. Zwyczajnie brakuje ich na sklepowych półkach, więc konieczne było złożenie zamówienia.

Na chwilę obecną czekamy, bo nie ma możliwości bezpośredniego zakupu tych artykułów. Zobaczymy, czy ta akcja się rozwinie. Jeżeli chociaż w minimalnym zakresie będzie miała ona wymiar społeczny, to będę zadowolona – komentuje Danuta Wojciechowska.

Chęć wsparcia społecznej inicjatywy można zgłaszać pod nr tel.: 797-999-872.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.