Oddaj krew i pomóż Nikodemowi. Dodatkowa zbiórka już w czwartek!

Box2 Łysomice
Fot. nadesłane

W czwartek (7.03) w Chełmży zorganizowana zostanie zbiórka krwi dla małego Nikodema, mieszkańca gminy Łysomice.

O dwóch podobnych akcjach, planowanych 23 marca w świetlicy wiejskiej w Papowie Toruńskim (godz. 10.00-15.00) oraz w poniedziałek 25 marca w Przedszkolu Miejskim nr 15 w Toruniu (ul. Bażyńskich 22; godz. 8.30-13.30) informowaliśmy Was wczoraj. Po materiale skontaktował się z nami tata Nikodema.

REKLAMA

– Udało się zorganizować zbiórkę w najbliższy czwartek, 7 marca – przekazał pan Bartosz. – Akcja odbędzie się na ul. Rynek, między godz. 10.00 a 16.00.

U 3,5-letniego Nikodema Krzyżanowskiego zdiagnozowano zespół mielodysplastyczny (MDS), czyli grupę różnorodnych chorób, których najbardziej charakterystyczną cechą jest zmniejszona ilość krwinek we krwi obwodowej (czerwonych krwinek, białych krwinek i/lub płytek krwi), wynikająca z ich nieprawidłowego tworzenia w szpiku.

W środę 6 marca chłopiec miał przechodzić przeszczep. Niestety, aby móc przeprowadzić zabieg, Nikodem musi pokonać ostrą białaczkę szpikową.

Możemy pomóc chłopcu dojść do zdrowia, m.in. oddając krew, a także rejestrując się w bazie Fundacji DKMS.

– Niko bardzo pragnie wrócić do przedszkola i bawić się wraz z dziećmi ze swojej grupy Kurczaczków – podkreśla tata chłopca. – Wierzymy, że wkrótce się to uda.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *