Oddaj krew dla Lilki. Strażacy OSP Papowo Biskupie zapraszają do udziału w akcji krwiodawstwa

Box2 Chełmża Powiat chełmiński
Fot. OSP Papowo Biskupie

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Papowa Biskupiego zapraszają mieszkańców gminy i powiatu do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa. Życiodajny płyn oddać będzie można w niedzielę 17 marca. Inicjatywa dedykowana jest 2,5-letniej Lilce Bering z Chełmży.

– Akcja zorganizowana zostanie w Szkole Podstawowej w Papowie Biskupim, w godzinach od 9.00 do 13.00 – zapowiada Bartosz Wajda, Sekretarz OSP Papowo Biskupie. – Tym razem chcielibyśmy pomóc małej mieszkance Chełmży.

REKLAMA

Liliana na ostrą białaczkę limfoblastyczną zachorowała w wieku 6 miesięcy. Do listopada 2018 r. lekarze stosowali wobec niej chemię podtrzymującą. Niestety, po badaniach kontrolnych okazało się, że dziewczynka ma wznowę choroby. Czeka ją długie i kosztowne leczenie.

– Tym razem oprócz chemii potrzebny jest przeszczep szpiku – mówi mama Lilki. – Przedtem powinna dostać lekarstwo Blinatumomab, które nie jest refundowane. Dlatego prosimy was o pomoc. Bo nasza córka, choć jest na początku leczenia, to już dużo przeszła. Walczyła z sepsą, a teraz toczy walkę z zapaleniem śluzówek. Prosimy o pomoc, by nasza księżniczka mogła żyć.

Lilka Bering jest pacjentką Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w szpitalu im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Znajduje się także pod opieką Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” – www.kawalek-nieba.pl/liliana-bering.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *