Od poniedziałku nowa organizacja pracy w Starostwie. Powodem rosnąca liczba zakażeń koronawirusem

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie toruńskim od najbliższego poniedziałku 29 listopada do końca grudnia obowiązywać będzie nowa organizacja pracy Starostwa Powiatowego w Toruniu.

W trosce o życie i zdrowie mieszkańców oraz pracowników do końca grudnia tego roku ograniczony zostanie swobodny dostęp do urzędu. Zdecydowaną większość spraw klienci będą mogli załatwić poprzez kontakt telefoniczny, mailowy oraz system elektroniczny ePUAP. Osobiście będzie można pojawić się w urzędzie wyłącznie w uzasadnionych przypadkach, zawsze po uprzednim umówieniu się na konkretną godzinę.

REKLAMA

Chcemy zapobiec transmisji wirusa, dlatego zdecydowaliśmy się wrócić do systemu pracy, jaki obowiązywał przed rokiem. Bardzo chcieliśmy tego uniknąć, ale nie możemy zignorować ciągłego i systematycznego wzrostu zachorowań, który obserwujemy już od kilku tygodni – wyjaśnia starosta toruński Marek Olszewski.

Na parterze, w holu budynku starostwa wystawione są skrzynki podawcze, do których należy składać wszelkie dokumenty, wnioski i pisma. Złożone dokumenty powinny być kompletne, ich przyjęcie nie będzie potwierdzane. Można je także przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń.

Wiele spraw można także załatwić przez Internet. Instrukcje, formularze do pobrania, informacje o możliwości osobistego załatwienia spraw w następujących komórkach organizacyjnych oraz dane kontaktowe do poszczególnych wydziałów można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej – https://www.bip.powiattorunski.pl/.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *