Od niedawna pracę chełmińskich policjantów nadzorują nowi komendanci

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Chełmińska policja zyskała nowych komendantów. Stanowisko zwierzchników objęli mł. insp. Tomasz Lubiejewski oraz podinsp. Dariusz Dziura. Uroczystość wręczenia rozkazów personalnych odbyła się 23 grudnia. Był na niej obecny Paweł Spychała, komendant wojewódzki bydgoskiej policji.

20 grudnia 2019 r. na stanowisko komendanta powiatowego policji w Chełmnie został powołany mł. insp. Tomasz Lubiejewski. Jego zastępcą został podinsp. Dariusz Dziura. Wyznaczeni oficerowie mogą pochwalić się bardzo dużym doświadczeniem, także w chełmińskiej komendzie, do której zostali oddelegowani na kilka miesięcy przed powołaniem na komendantów. W KPP w Chełmnie zajmowali stanowiska pełniących obowiązki od lipca zeszłego roku. Zastępca komendanta Dariusz Dziura wcześniej pełnił służbę w KPP w Wąbrzeźnie. Natomiast komendant Tomasz Lubiejewski na poprzednim etapie kariery był zastępcą komendanta powiatowego policji w Świeciu.

REKLAMA

Oficjalna uroczystość odbyła się 23 grudnia. Wzięli w niej udział funkcjonariusze komendy w Chełmnie oraz pracownicy cywilni.

Na początku spotkania uroczyście wprowadzono sztandar. Dowódcą uroczystości był nadkom. Marek Zacharek. Zarówno na początku, jak i na końcu wydarzenia złożył on komendantowi wojewódzkiemu oficjalny meldunek – mówi asp. Dorota Lewków, oficer prasowy KPP w Chełmnie.

Komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała wręczył rozkazy personalne mł. insp. Tomaszowi Lubiejewskiemu i podinsp. Dariuszowi Dziurze. Uroczyste wydarzenie zaszczycił swoją obecnością sekretarz powiatu chełmińskiego Tadeusz Derebecki. Wyraził nadzieję na owocną współpracę. Okolicznościowe przemowy i podziękowania wygłosili również nowo mianowani komendanci. Dziękowali przede wszystkim za udzielone zaufanie.

Komendanci nie tylko pełnią formalne zwierzchnictwo nad chełmińskimi policjantami. Komendant Lubiejewski sprawuje bezpośredni nadzór nad Wydziałem Prewencji i Wydziałem Ruchu Drogowego. Z kolei zastępca komendanta Dziura nadzoruje Wydział Kryminalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *