Od 15 kwietnia nie “odhaczysz się” w Czernikowie. Punkt obsługi bezrobotnych wraca do Torunia

Czernikowo Obrowo Powiat toruński

Powiatowy Urząd Pracy dla powiatu toruńskiego przechodzi reorganizację. W jej ramach Punkt Obsługi Bezrobotnych z Czernikowa wróci do Torunia. Dlaczego?

Sprawa jest prosta – powiatowe urzędy pracy od Nakła po Chełmno świecą pustkami. Świadczenia takie, jak 500+ oraz emigracja zarobkowa znacząco zmniejszyły liczbę bezrobotnych, którzy byliby w nich obsługiwani.

REKLAMA

Wystarczy spojrzeć na puste korytarze. Niegdyś wypełnione po brzegi klientami wypełniającymi formularze i czytającymi ogłoszenia – dziś zdają się być za szerokie… Gdy powstawał punkt w 8-tysięcznym Czernikowie bezrobotnych było tu około 1300. Dziś jest ich nawet nie połowa…

Od 15 kwietnia obsługa bezrobotnych z gminy Czernikowo oraz sołectw z gminy Obrowo: Zębówiec, Skrzypkowo, Obrowo, Sąsieczno, Stajenczynki i Osiek nad Wisłą prowadzona będzie w Powiatowym Urzędzie Pracy dla Powiatu Toruńskiego w Toruniu przy ul. Towarowej 4-6. Powiatowy PUP chce się teraz skupić m. in. na skuteczniejszej pomocy dla osób długotrwale bezrobotnych.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

1 thought on “Od 15 kwietnia nie “odhaczysz się” w Czernikowie. Punkt obsługi bezrobotnych wraca do Torunia

  1. Kiedyś można było się zarejestrować od ręki w Czernikowie, teraz koronawirus pokazuje, że to był zły pomysł zamykać mniejsze urzędy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *