Obrzucił komisariat policji koktajlami Mołotowa. Budynek stanął w ogniu

112 Box2 Województwo
źródło: RMF FM

45-letni mieszkaniec Szubina próbował podpalić komisariat policji w Szubinie. Obrzucił budynek koktajlami Mołotowa. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

O tym incydencie informuje RMF FM. Doszło do niego dziś ok. godz. 9. 45-letni mieszkaniec Szubina podjechał samochodem pod komisariat policji. Po wyjściu z auta zacząć rzucać w budynek koktajlami Mołotowa.

REKLAMA

Według relacji świadków tego zdarzenia, wybił szybę w pomieszczeniu, w którym pracuje dyżurny szubińskiej policji. Jeden z koktajli trafił w elewację budynku, która się nadpaliła. Pożar szybko został ugaszony. W wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

– Mężczyzna został natychmiast obezwładniony i zatrzymany przez miejscowych policjantów – relacjonuje Justyna Andrzejewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. – W wyniku tego zdarzenia nikt nie doznał obrażeń.

Na razie nie wiadomo, jaki był motyw ataku 45-latka na komisariat. Sprawca w asyście policji trafił na specjalistyczne badania do Bydgoszczy. Był agresywny i zachowywał się irracjonalnie – jak podaje RMF FM. Funkcjonariusze nie byli w stanie sprawdzić jego stanu trzeźwości.

– Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności sprawy, a przede wszystkim motywy działania 45-latka. O sprawie zawiadomiono także prokuratora – informuje Andrzejewska.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *