Obrowo: poduszki oraz… wolne popołudnie – co można wylicytować w ramach 30. Finału WOŚP?

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

Trwają aukcje zorganizowane w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Obrowo można wylicytować między innymi książki, kosmetyki, produkty spożywcze domowej roboty, ale są również licytacje niematerialne.

Dużym zainteresowaniem cieszy się aukcja, na której wylicytować można… wolne popołudnie.

REKLAMA

Fraski zapraszają do siebie. Zaopiekujemy się dzieckiem, by rodzice mogli wyjść na randkę – zachęca Patrycja Fras, mama czterech chłopców, doświadczona nauczycielka z przedszkola w Dobrzejewicach.

Tego typu licytacja jest organizowana po raz kolejny. Pani Patrycja ma czterech synków: Mieszka, Olka, Oliwiera i Nikodema oraz duże doświadczenie w opiece nad dziećmi. Wolne popołudnie licytują jak na razie cztery osoby, aktualna kwota to 71 złotych.

W gminie Obrowo tradycyjnie działają trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: w szkole w Dobrzejewicach, w Obrowie oraz w szkole w Osieku nad Wisłą. Na aukcjach internetowych prowadzonych przez te sztaby kupić można przeróżne ciekawe, oryginalne, praktyczne bądź niepraktyczne, ale zawsze piękne rzeczy i usługi. Są wśród nich książki, kosmetyki, ubrania, torebki, zestawy piśmiennicze, skarbonki, filiżanki, naczynia kuchenne oraz ciasta, pierogi, wyroby masarskie, torty, miody, zestawy słodyczy, a także vouchery do lokalnych restauracji i na usługi u lokalnych przedsiębiorców. Przedmioty na aukcje przekazują również wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i sekretarz Mirosława Kłosińska.

Gmina Obrowo co rok włącza się w działania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z wielką przyjemnością przekazujemy na licytację dla każdego z naszych trzech gminnych sztabów eleganckie, markowe zestawy piśmiennicze. W tym roku sekretarz Mirosława Kłosińska i ja przekazujemy również duże, kolorowe skarbonki – mówi wójt Wieczyński.

Podczas poprzedniego finału Orkiestry największym uznaniem licytujących cieszyły się poduszki z logo WOŚP, które kupiono za 530 zł. Szyją je Magdalena Majewska i Krzysztof Majewski z Zawał. W tym roku artyści również przygotowali pięć kompletów poduszek, których sprzedaż zasili konto Orkiestry. Obecnie ich ceny wahają się od 212 do 395 złotych. To na ten moment najdroższe fanty w tegorocznej edycji. Wielką entuzjastką tych poduszek jest gminna radna i sołtyska Zawał Alicja Tarkowska, której mąż Krzysztof od kilku lat wygrywa na licytacjach poduszki i prezentuje je żonie. Pani Alicja ma już ich w domu kilkanaście.

Aukcje prowadzone przez przez sztaby w Dobrzejewicach i Obrowie znajdują się tutaj: https://allegro.pl/uzytkownik/SZTAB494, natomiast sztab w Osieku nad Wisłą prowadzi licytacje na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063934638813

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.