Obowiązkowy spis szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Gdzie i kiedy?

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot. Urząd Gminy Wielka Nieszawka

Do 11 marca w gminie Wielka Nieszawka będzie prowadzona obowiązkowa ewidencja szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. “Zgłoszenie powinien wypełnić każdy właściciel/użytkownik nieruchomości” – informuje Urząd Gminy Wielka Nieszawka.

Taki obowiązek spoczywa na właścicielach bądź użytkownikach nieruchomości na terenie gminy Wielka Nieszawka, którzy mają szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków. Powinni do 11 marca wypełnić druk zgłoszenia (do pobrania TUTAJ) i złożyć do w urzędzie gminy.

REKLAMA

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach gminy prowadzą ewidencję zbiorników bezodpływowych (szamb) w celu kontroli częstotliwości ich opróżniania, a także przydomowych oczyszczalni ścieków w celu kontroli częstotliwości i sposobu pozbywania się komunalnych osadów ściekowych. Te informacje służą m.in. do opracowania planu rozwoju sieci kanalizacyjnej.

“Na podstawie zgłoszeń gmina sporządza wymaganą przepisami ewidencję zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków. Zgłoszenie powinien wypełnić każdy właściciel/użytkownik nieruchomości zlokalizowanej na terenie Gminy Wielka Nieszawka” – informuje Urząd Gminy Wielka Nieszawka.

Co się stanie, jeśli nie dostarczymy zgłoszenia do urzędu? Wójt gminy może przeprowadzić kontrolę posesji “w celu ustalenia posiadanego zbiornika na nieczystości płynne”.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *