Nowy wóz dla OSP Starogród

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Ochotnicza Straż Pożarna ze Starogrodu może pochwalić się nowym nabytkiem. Wyposażenie strażaków zostało wzbogacone o nowoczesny samochód, który wspomoże ich w działaniach, nierzadko w walce o ludzkie życie.

Pojazd IVECO DAILY w remizie OSP Starogród zastąpi ponad 50-letniego Opla Blitz. O tym, że samochód posłuży strażakom ochotnikom przez długie lata, świadczyć może kwota, za którą został zakupiony – 117 tys. zł. Przygotowania do jego przybycia trwały już od bardzo dawna. Druhowie jeszcze w 2018 roku dokonali gruntownego remontu zabytkowej remizy, aby dostosować ją na potrzeby pojazdu. Wyremontowany został garaż, który stać się miał domem dla nowego nabytku, a całość budynku przygotowano tak, by jak najbardziej zwiększyć jego funkcjonalność. 

REKLAMA

Samochód trafił już w ręce strażaków. 18 stycznia w Starogrodzie odbyła się oficjalna uroczystość, na której został poświęcony przez ks. proboszcza Bartłomieja Sławińskiego. Po kościelnej uroczystości, wydarzenia przeniosły się do Starogrodzkiego Gościńca, gdzie odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Starogród. Wśród gości obecni byli wójt gminy Chełmno Krzysztof Wypij, przewodniczący rady gminy Chełmno Mieczysław Urbański, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Janusz Pietrak,  komendant gminy Chełmno kpt. Tomasz Guzek, sołtys Starogrodu Krystyna Iwańska oraz strażacy i mieszkańcy. Zebrani do dyspozycji mieli przygotowany przez druhny poczęstunek, którego największym elementem był okazały tort w kształcie samochodu. 

Nowy pojazd zapewnia wysoki standardy i z pewnością będzie miał wpływ na efektywność pracy strażaków ochotników. Jest nie tylko nowoczesny, ale też dostosowany do najnowocześniejszego wyposażenia, w tym systemów dla pojazdów lekkich. Trudnodostępne okolice Starogrodu mają stać się mniejszym wyzwaniem niż dotychczas. Samochód posiada m.in. klimatyzację, agregat gaśniczy AWP 50/40 zbiornik o pojemności około 300 litrów oraz wiele innych elementów sprzętu, który może okazać się niezbędny, gdy w grę wchodzić będzie walka o ludzkie życie. Dla druhów z OSP Starogród będzie to duży technologiczny skok, a dla tych, którym niosą pomoc, może okazać się bezcenny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *