Nowy wójt Lubicza: “Mam nadzieję, że zarażę swoim entuzjazmem cały zespół”

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Urząd Gminy Lubicz

O pierwszych dniach sprawowania funkcji wójta w Urzędzie Gminy Lubicz oraz najważniejszych wyzwaniach tego tygodnia rozmawiamy z nowym włodarzem Markiem Nicewiczem.

Za panem pierwsze dni pracy na stanowisku wójta. Jak one wyglądały?

REKLAMA

– Był to czas intensywnego zapoznawania się z zespołem. Poniedziałek rozpoczęliśmy od spotkania wszystkich pracowników urzędu przy kawie i torcie. Zależało mi na tym, aby chwilę przed rozpoczęciem wspólnej, wytężonej pracy mieć czas na rozmowę i przedstawienie się. Zdaję sobie sprawę z tego, że zmiana na stanowisku wójta, po 27 latach rządów mojego poprzednika, wymaga od pracowników nieco czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Jestem przekonany, że wszyscy szybko się w tej rzeczywistości odnajdziemy. Do tej pory pracowałem przy wielu projektach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jestem niestrudzonym organizatorem i lubię nowe wyzwania. Mam nadzieję, że zarażę swoim entuzjazmem cały zespół – ludzi pracujących na rzecz naszej gminy.

W trakcie spotkania przedstawił wójt również swojego zastępcę. Co zdecydowało o wyborze akurat tego kandydata?

– Wojciech Rakowiecki zdobywał doświadczenie zawodowe w branży energetycznej, a także pełnił kierownicze stanowiska w toruńskim oddziale Energa-Operator SA. Jest z wykształcenia inżynierem, ale kończył także studia managerskie. Posiada umiejętności w zakresie zarządzania projektowego i sztuki negocjacji. Ogromnie się cieszę z tego, że wraz ze mną pokieruje urzędem, bo jego wiedza i umiejętności będą miały ogromne znaczenie dla wprowadzania nowej jakości w zarządzaniu gminą.

Jakie zadania czekają na wójta w najbliższych dniach?

– Pierwszy tydzień pracy to przede wszystkim dalsze zapoznawanie się z zespołem. Podczas indywidualnych spotkań z pracownikami chciałbym dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mamy również sporo pracy w związku z przekazywaniem dokumentów, przejmowaniem odpowiedzialności za pracę urzędu. Oczywiście, znajdę także czas na bieżące spotykania z mieszkańcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.