Nowy trener Flisaka Złotoria. Jest dobrze znany w Toruniu

Box2 Lubicz Sport Wiadomości
fot. TAF Toruń

Od wtorku 12 stycznia funkcję trenera występującego w kujawsko-pomorskiej grupie I klasy okręgowej sprawował będzie Michał Suchocki. 42-letni trener jest także trenerem występującego w I Lidze Futsalu TAF-u Toruń.

Michał Suchocki jest ikoną toruńskiego futsalu. Reprezentował barwy takich klubów, jak Tacho Toruń, Holiday Chojnice, czy FC Toruń. W barwach ostatniego z wymienionych klubów zakończył karierę. Później jednak wychodził jeszcze na boisko, jednak już nie w ekstraklasie, w prowadzonej przez siebie drużynie TAF-u Toruń.

REKLAMA

42-letni szkoleniowiec ma na swoim koncie nie tylko sukcesy jako zawodnik (srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski), ale także już jako trener. Na tej płaszczyźnie zdobył już srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20.

Oprócz gry na małym boisku Michał Suchocki występował także przez pewien czas na boiskach trawiastych. Tam reprezentował barwy… Flisaka Złotoria, którego trenerem właśnie został.

W obecnym sezonie drużyna TAF-u Toruń wygrała 8 spotkań i przegrała 5. Ostatnio drużyna prowadzona przez trenera Suchockiego jest jednak w bardzo dobrej formie i notuje serię sześciu wygranych z rzędu. Tak dobra gra pozwoliła torunianom na awans na piąte miejsce w ligowej tabeli.

W trakcie tego sezonu zawodnicy TAF-u pokonali 5:1 Legię Warszawa, co jest wielkim sukcesem. Styl, w jakim pokonany został zespół ze stolicy, długo nie zostanie zapomniany.

Flisak Złotoria zajmuje obecnie 13. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów po 17 ligowych meczach.

Trenerzy Łukasz Wierzchowski i Leszek Zalewski pozostaną w klubie i będą prowadzili drużyny młodzieżowe Flisaka.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.