Nowy sprzęt w Szkole Muzycznej w Osieku nad Wisłą

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

Szkoła Muzyczna I stopnia w Osieku nad Wisłą wzbogaciła się o nowy sprzęt. Od teraz w murach placówki rozbrzmiewać będą dźwięki wysokiej klasy fortepianu, którego zakup wspomogła zbiórka zorganizowana przez Radę Rodziców. To jednak nie koniec nowości. W szkole pojawił się także ekologiczny piec, który rozgrzewał będzie wspomniane wcześniej mury.

Fortepian koncertowy Kawaii to wysokiej jakości sprzęt, który od teraz służył będzie potrzebom osieckiej Szkoły Muzycznej. Instrument jest jednak nie tylko wysokiej klasy, ale i wielkiej wagi – i to dosłownie. Półtonowy sprzęt stanowił mały problem przy wniesieniu go do budynku, ale ostatecznie udało się ustawić go w pożądanym miejscu. Choć na razie trudno o możliwość zaprezentowania jego brzmienia szerszej publiczności, to już teraz w planach jest wyjątkowy występ.

REKLAMA

– To wyjątkowy fortepian z duszą. Gdy sytuacja epidemiczna się uspokoi, zaprezentujemy jego brzmienie na specjalnym koncercie – zapowiada Mariola Majrowska, dyrektorka szkoły. – Instrument waży pół tony, więc jego wniesienie na pierwsze piętro było nie lada wyzwaniem. Udało się dopiero z pomocą specjalistycznej firmy. Najtrudniej było na zakrętach i pod stropem. Finalnie fortepian stanął w jednej z sal, która teraz nabrała charakteru auli koncertowej.

Tak wielki instrument wymagał także dużych nakładów finansowych. Zakup kosztował 53 tys. zł, na co złożyły się środki budżetu szkoły oraz zbiórki zorganizowanej przez Radę Rodziców. Obecny rok finansowy nie jest łatwy, ale po przeanalizowaniu planu szkoły na obecny rok budżetowy, wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński zadecydował o przeznaczeniu 50 tys. zł na nowy nabytek. Pozostałe 3 tys. zł pochodziły właśnie ze wspomnianej zbiórki. 

Fortepian to jednak nie jedyna nowość w Szkole Muzycznej w Osieku nad Wisłą. W placówce pojawił się również ekologiczny piec, który zastąpił poprzednie urządzenie grzewcze. Na uciążliwość starego pieca mieszkańcy narzekali już od dawna, dlatego wójt podjął również decyzję o jego szybkiej wymianie. Środki na jego zakup wygospodarowane zostały również z budżetu szkoły. Ekologiczny piec kosztował 28,5 tys. zł. Oba nowe sprzęty przysłużą się działalności szkoły – każdy na swój sposób.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.