Nowy program operacyjny województwa. Znamy podział środków

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Wiadomo już, w jakiej kwocie zamknie się budżet Kujawsko-Pomorskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027. To podobna kwota do tej, którą samorząd województwa dysponował w poprzedniej perspektywie. Niezależnie od tego, wojewódzkie władze liczą na dodatkowe środki z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) i Krajowego Programu Odbudowy (KPO).

Nowy RPO to dla województwa 1 753 mln euro. Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda na ubiegłotygodniowym spotkaniu z marszałkami województw poinformował o sposobie podziału 25-procentowej rezerwy programowej, czyli 1/4 puli środków, które rząd przeznaczył na programy regionalne.

REKLAMA

– 1 753 mln euro to dużo pieniędzy. Metodologia podziału alokacji i algorytmy przyjęte przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przy podziale rezerwy programowej zostaną przez nas poddane wnikliwej analizie. Zgodnie z deklaracją ministra Waldemara Budy, liczymy na dodatkowe środki z programu FEnIKS i Krajowego Programu Odbudowy (KPO) – mówił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Obecnie trwa dopracowywanie Umowy Partnerstwa, określającej strategię wykorzystania w Polsce funduszy europejskich w ramach unijnej polityki spójności. Do Komisji Europejskiej powinna trafić w trzecim kwartale 2021 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.