Nowy pomost w Chełmży! Powstanie też pływająca scena [ZDJĘCIA]

Box2 Chełmża Fotogalerie Wiadomości
fot. Urząd Miasta Chełmży

Dziś rozpoczął się remont pomostu na Jeziorze Chełmżyńskim – przy Bulwarze 1000-lecia. Nowa konstrukcja wraz ze sceną pływająca ma być gotowa do 19 kwietnia.

Dziś rozpoczął się demontaż starego, wysłużonego już drewnianego pomostu rekreacyjnego przy plaży “Ustronie” na chełmżyńskim Bulwarze 1000-lecia. Na pierwszy ogień poszła drewniana nawierzchnia, po której chodziliśmy. Z dna Jeziora Chełmżyńskiego demontowane są także pale, na których opierała się konstrukcja.

REKLAMA

Stary pomost miał ok. 100 m długości i ok. 1,5 m szerokości. Nowa konstrukcja będzie nieco większa. Ma liczyć ok. 111 m długości. Będzie to pomost pływający – już bez pali wbitych w dno.

– Jego konstrukcja będzie niezależna od wahania się poziomu lustra wody – wyjaśnia Zdzisław Stasik, naczelnik wydziału gospodarki miejskiej chełmżyńskiego magistratu. – Pomost ma być zakotwiczony do dna, żeby pływał po jeziorze w sposób dowolny. Konstrukcja będzie się utrzymywać na powierzchni wody dzięki pływakom wypełnionym styrodurem lub styropianem. Jego nawierzchnia będzie pokryta podkładem z drewna modrzewiowego impregnowanego ciśnieniowo.

Oprócz tego zaplanowano miejsce dla ratowników (o wymiarach 4,8 na 5 m), a także pływającą scenę do organizacji różnorakich imprez (o wymiarach 12 na 9 m). Do sceny ma zostać doprowadzony także prąd.

Wszystkie pomosty i scena będą wyposażone w drewniane balustrady od strony jeziora. Oprócz tego pojawią się trapy i drabinki kąpielowe. Pływająca scena zaś będzie mieć przenośne zadaszenie.

Nowy pomost rekreacyjny ma być gotowy najpóźniej do 19 kwietnia. Jego budowa jest finansowana z budżetu miasta. Łącznie to zadanie pochłonie blisko 680 tys. zł. Realizuje je firma Dekar.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.