Nowiuśkie policyjne bmw rozbite w Czernikowie. Miało zaledwie 2 tys. km przebiegu

112 Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Wczoraj nowy policyjny radiowóz bmw 330i xdrive brał udział w kolizji w Czernikowie. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Zygmuntowo w policyjny wóz wjechało inne bmw. Kolizja nie nastąpiła z winy policjantów.

Toruńska drogówka długo nie nacieszyła się nowym nieoznakowanym radiowozem. Bmw 330i xdrive, który dotarł do toruńskiego garnizonu zaledwie 24 października br. i miał tylko 2 tys. km przebiegu, brał udział we wtorkowej kolizji w Czernikowie. Doszło do niej ok. godz. 18 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Zygmuntowo.

REKLAMA

– Nieoznakowany zmierzał zgodnie z przepisami, nie na sygnałach, w kierunku Torunia – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Z przeciwnego kierunku zaś jechało bmw e39. Na skrzyżowaniu z ul. Zygmuntowo kierowca bmw e39 wykonał manewr skrętu w lewo i doprowadził do kolizji.

Kolizja nie nastąpiła z winy policjantów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze trafili do szpitala na obserwację. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

“Wypadnięcie” bmw z wczorajszej służby spowodowało, że dłużej były obsługiwane inne zdarzenia drogowe w powiecie toruńskim. Jedna z naszych Czytelniczek czekała na policję aż dwie i pół godziny. – Do mojej kolizji podjechała Żandarmeria Wojskowa – żali się Czytelniczka z gminy Czernikowo. – Policjanci pojechali najpierw do kolegów.

Co dalej z policyjnym bmw? Dopiero będą oceniane szkody. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie to szkoda całkowita, czy auto da się naprawić.

Bmw 330i xdrive było wykorzystywane na terenie Torunia i powiatu toruńskiego. Ma 250 koni mechanicznych, automatyczną skrzynię biegów, napęd 4 x 4 oraz wideorejestrator. – Takie auta trafiają do jednostek po to, abyśmy na naszych drogach czuli się jak najbezpieczniej – podkreślali policjanci przy odbiorze tego pojazdu.

Toruńscy policjanci mają jeszcze jedno bmw o podobnych parametrach. Trafiło one do miasta w styczniu br.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

2 thoughts on “Nowiuśkie policyjne bmw rozbite w Czernikowie. Miało zaledwie 2 tys. km przebiegu

  1. Czernikowo i okolica należą moim zdaniem do najbardziej niebezpiecznych jeśli nie najbardziej niebezpiecznym terenem w porównaniu z resztą Polski. Tyle się słyszy i widzi wypadków czy pobić. Aż strach się bać. Sam muszę tutaj egzystować. Lecz jeśli tylko wszystko ułoży sie pozytywnie opuszczam na zawsze tą wieś i tych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *