Nowi strażacy w gminie Obrowo. 10 nowych członków OSP

Box2 Obrowo
fot. nadesłane

Grono strażaków ochotników na terenie gminy Obrowo powiększyło się z nowym rokiem o 10 kolejnych osób. Nowi członkowie OSP zdali egzaminy kończące szkolenie i wstąpili już w szeregi straży. Za chęć niesienia pomocy podziękował im wójt gminy Andrzej Wieczyński.

Nowi strażacy zasilili szeregi OSP z Kawęczyna, Dobrzejewic, Szembekowa i Osieka nad Wisłą. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin kończący “Szkolenie podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”, który odbywał się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. W gminie Obrowo działa obecnie 128 strażaków uprawnionych do wyjazdów. 

REKLAMA

– Dziękuję Państwu za wolę wstąpienia w nasze szeregi. Cieszymy się, że w naszej gminie przybywa strażaków ochotników. To ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa. To ważne również ze względu na to, że tradycja spieszenia z pomocą innym w wielu sprawach inspiruje coraz to nowe osoby. Ta piękna tradycja to podstawa ochotniczych straży pożarnych – komentuje wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Wójt Andrzej Wieczyński sam jest strażakiem ochotnikiem OSP Dobrzejewice i jednocześnie prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Obrowie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *