Nowe ścieżki rowerowe i PSZOK. Niedługo w gminie Zławieś Wielka ruszają prace

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. Pixabay

Gmina Zławieś Wielka nie próżnuje i nowy rok rozpoczyna od kolejnych inwestycji, realizowanych z myślą o mieszkańcach. Zostały już ogłoszone przetargi na budowę ścieżek rowerowych oraz stworzenie PSZOK-u w Rzęczkowie. Trwa weryfikacja zgłoszonych ofert.

Na terenie gminy Zławieś Wielka powstaną nowe ścieżki rowerowe. To inwestycje wyczekiwane przez mieszkańców. Ogłoszono już przetarg na budowę ścieżki rowerowej, biegnącej wzdłuż DK nr 80 od Górska do drogi gminnej w kierunku Gutowa, naprzeciwko kościoła w Pędzewie. Będzie to kontynuacja ścieżki łączącej gminę Zławieś Wielka z Toruniem, a wybudowanej w partnerstwie z gminą miasta Toruń i powiatem toruńskim. To niejedyna ścieżka, jaka powstanie w ramach ogłoszonego przetargiem zadania.

REKLAMA

– Dodatkowo planujemy wybudować ścieżkę rowerową od ul. Morelowej do granicy gminy na odcinku blisko 200 m. Dzięki temu połączone zostaną ścieżki rowerowe w Przysieku i Toruniu – tłumaczy Krzysztof Rak, zastępca wójta gminy Zławieś Wielka.

Oferty przetargowe zostały już otwarte, teraz trwa ich weryfikacja i uzupełnianie.

– Złożone oferty napawają optymizmem, ponieważ mieszczą się w budżecie przewidzianym kosztorysem inwestorskim – dodaje Krzysztof Rak. – Warto zaznaczyć, że projekt wpisuje się w strategię stworzenia sieci ścieżek, umożliwiających poruszanie się jednośladami po gminie, zwiększając bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego oraz wpływając korzystnie na środowisko poprzez zmniejszanie emisji spalin do powietrza. Jego realizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia unijnego z RPO, które pokrywa 85 proc. kosztów.

Rowerzyści będą mogli korzystać z nowej infrastruktury od września 2021 r. To jednak nie wszystkie zadania, na jakie w ostatnim czasie gmina ogłaszała przetargi. Znalazła się wśród nich także budowa PSZOK-u w Rzęczkowie, która pochłonie łącznie ponad 2 mln zł.

– W przypadku tej inwestycji oferta także mieści się w zakładanym przez gminę budżecie i również na jej realizację gmina pozyskała środki z RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w 85 proc. pokrywające koszty zadania – podsumowuje Krzysztof Rak.

PSZOK powstanie przy budynku Zakładu Usług Komunalnych w Rzęczkowie. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *