Nowe punkty szczepień w Chełmży i w Lubiczu Górnym

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Pixabay

Na terenie powiatu toruńskiego zorganizowane zostaną dwa Punkty Szczepień Masowych, czyli tzw. samorządowe punkty szczepień. Przygotowania do ich uruchomienia ruszyły w halach sportowych w Chełmży i w Lubiczu Górnym. Plany zakładają, że szczepienia w nowych punktach rozpoczną się 25 kwietnia.

Na wczorajszej konferencji prasowej rząd ogłosił przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień. Jedną z wprowadzanych zmian jest rozszerzenie listy punktów szczepień oraz stworzenie tzw. samorządowych punktów szczepień masowych. Będą one mogły powstawać m.in. w szkołach, remizach czy domach kultury. W każdym powiecie powinien powstać – oprócz punktu szczepień w szpitalu – co najmniej jeden taki punkt. Punkty Szczepień Masowych mają być organizowane przez samorządy przy zaangażowaniu podmiotu leczniczego.

REKLAMA

Na terenie powiatu toruńskiego powstaną dwa takie punkty. Zostaną zlokalizowane w halach sportowych w Chełmży i w Lubiczu Górnym.

Punkt Szczepień Masowych w Chełmży obsługiwać będzie przede wszystkim mieszkańców miasta oraz gminy Chełmża, Łubianka, Łysomice i Zławieś Wielka. Punkt Szczepień Masowych w Lubiczu Górnym szczepić będzie mieszkańców gminy Lubicz, Obrowo, Czernikowo i gminy Wielka Nieszawka – informuje starosta toruński Marek Olszewski.

Szczepienia w nowych punktach ruszą 25 kwietnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.