Nowe pracownie w ZS im. Unii Europejskiej w Chełmży otwarte! [ZDJĘCIA]

Powiat toruński
Fot. Starostwo Powiatowe Toruń

Uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/20 w Zespole Szkół im. Unii Europejskiej w Chełmży towarzyszyło oficjalne otwarcie czterech nowych pracowni specjalistycznych. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Toruniu ze starostą toruńskim Markiem Olszewskim na czele.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w imieniu samorządu powiatu toruńskiego starosta złożył gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły życzenia pomyślności w trudnej i odpowiedzialnej pracy wychowawczej oraz edukacyjnej, a uczniom i rodzicom udanego i owocnego roku.

REKLAMA

Po części oficjalnej goście zwiedzili nową część budynku szkoły, w której mieszczą się specjalistyczne pracownie do kształcenia cukierników, krawców i monterów zabudowy.

To nie jedyne inwestycje, poprawiające funkcjonowanie w placówce. Od tego roku uczniowie korzystać mogą z windy. W kotłowni zaś pojawił się nowy kocioł gazowy.

W sąsiednim Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży również zainwestowano w wykonanie nowoczesnych pracowni. Także tutaj, dzięki wsparciu ze środków unijnych, zadbano o możliwość rozwoju kształcenia w zawodach poszukiwanych na rynku pracy. 

– Powiat toruński robi wszystko, żeby warunki w powiatowych szkołach były jak najlepsze, czego dowodem są właśnie zakończone inwestycje w dwóch szkołach chełmżyńskich, dla których jesteśmy organem prowadzącym. – podkreślił Starosta Olszewski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *