Nowe obostrzenia jeszcze w lutym. Wiemy, co się zmieni

Box2 Wiadomości

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił przed chwilą nowe, obowiązujące od 27 lutego obostrzenia. Tym razem rząd zdecydował się m.in. na częściową regionalizację obostrzeń, które dotkną jednego z województw. W kraju największą zmianą jest rezygnacja z przyłbic czy szalików.

– Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń. W wojewódzkie warmińsko-mazurskim wracamy do nauczania zdalnego w klasach 1-3, zamykamy hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea, galerie. Zamknięte będą również baseny i korty tenisowe – mówił minister.

REKLAMA

Zdaniem Adama Niedzielskiego obecnie mamy do czynienia z rozpędzaniem się trzeciej fali. Świadczą o tym liczby dotyczące zakażeń. Dziś ich liczba przekroczyła 12 tys.

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowujemy dzienny wzrost liczby zakażonych osób. Dziś mamy 12 146 nowych potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Przekroczyliśmy barierę 10 tys. – mówił minister zdrowia.

W związku z tym mają zostać w pewnym stopniu przywrócone obostrzenia także w innych województwach.

Nowe obostrzenia obowiązujące od 27 lutego:

  • Obowiązkowa kwarantanna dla osób przyjeżdżających z Czech i Słowacji (z wyłączeniem osób zaszczepionych; możliwość zwolnienia testem negatywnym, wykonanym w ciągu 48 godzin przed przyjazdem)
  • Obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.