Nowe kursy autobusowe dla mieszkańców gminy Łubianka [TRASA, CENY BILETÓW]

Box1 Łubianka Wiadomości
W Toruniu autobusy będą odjeżdżać z dworca autobusowego przy ul. Dąbrowskiego. Fot. Adam Zakrzewski

Gminie Łubianka udało się pozyskać prawie 200 tys. zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, dzięki czemu 2 stycznia ruszyła nowa linia autobusowa na trasie Łubianka – Toruń. Mieszkańcy mogą już korzystać z dodatkowych kursów do Pigży, obsługiwanych przez firmę Arriva.

Nową linię autobusową utworzono na trasie Pigża – Pigża. Włodarze podkreślają, że nowo utworzona linia lokalna jest połączona z linią do Torunia, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą przesiadać się do innych autobusów. Pojazdy Arrivy na nowej linii wyruszają w Toruniu z dworca autobusowego przy ul. Dworcowej rano o godz. 5:55, 6:55 i 7:55 i kierują się w stronę Różankowa, Świerczynek, Pigży, Łubianki (ul. Zamkowa), Zamku Bierzgłowskiego, Bierzgłowa, Łubianki (ul. Bydgoska i Chełmżyńska), Biskupic, Warszewic (ul. Ks. W. Frelichowskiego i Zawiszy Czarnego), Brąchnowa i zamykają pętlę w miejscowości Pigża na przystanku przy ul. Wojewódzkiej.

REKLAMA

Po południu autobusy ruszają z Torunia w godz. 14:25, 15:25, 16:25, 18:25 i 22:25 i kierują się w stronę Różankowa, Świerczynek, Pigży, przejeżdżając przez teren gminy w stronę odwrotną do godzin porannych. W weekendy autobus wyjeżdża z Torunia rano o godz. 6.55 i po południu o godz. 16.25 i 18.25 (trasy analogicznie jak wyżej).

Bilet jednorazowy od Pigży z przystanku przy ul. Wojewódzkiej do Torunia to koszt 9 zł, a z innych przystanków 10 zł. Bilety pomiędzy miejscowościami gminnymi kosztują 1 zł, bez względu na ilość przejechanych przystanków na terenie gminy.

Autobus, kursujący od poniedziałku do piątku z miejscowości Kończewice oraz sobotni autobus z miejscowości Cichoradz zostały zlikwidowane.

Materiał: Urząd Gminy Łubianka

Tagged

1 thought on “Nowe kursy autobusowe dla mieszkańców gminy Łubianka [TRASA, CENY BILETÓW]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *