Pożar w Raciniewie. Zatrzymano dwie osoby [AKTUALIZACJA]

Box1 Wiadomości
Fot. OSP Unisław

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w piątek 13 listopada. Wszystko wskazywało na to, że był on wynikiem podpalenia. Udało się zabezpieczyć nagrania monitoringu, a nadzór nad postępowaniem przejął minister Ziobro. Jak ustaliliśmy, w sprawie aresztowano już dwóch mężczyzn.

Jakub Danielewicz, wójt gminy Unisław, informował, że na właściciela składowiska opon nałożone zostały kary w łącznej wysokości 3,5 mln zł. Nadzór nad postępowaniem przejęła prokuratura krajowa.

REKLAMA

W sprawie zatrzymano dwie osoby. Jak informuje portal TVN24, to 42-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu bydgoskiego.

Potwierdzam tą informację, rzeczywiście w tej sprawie mamy do czynienia z dwoma mężczyznami, którym postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 163 Kodeksu Karnego, tj. spowodowania pożaru składowiska opon w Raciniewie. Zostali oni przesłuchani i prokurator skierował wniosek do Prokuratury Rejonowej w Chełmnie o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyźni zostali, decyzją chełmińskiej prokuratury, tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy – informuje Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Ostatecznie mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań w sprawie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *