Nowe chodniki w gminie Zławieś Wielka

Box2 Zławieś Wielka

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace brukarskie w gminie Zławieś Wielka. Inwestycje obejmą następujące miejscowości: Złąwieś Wielką, Górsk, Przysiek i Siemoń.

– Są to inwestycje ważne z punktu widzenia lokalnej społeczności, ponieważ wpływają na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na naszych drogach dzięki ochronie najsłabszych użytkowników ruchu, czyli pieszych, co znajduje wyraz w decyzji mieszkańców, którzy sami postanowili o współfinansowaniu zadań z funduszu sołeckiego – wyjaśnia zastępca wójta Krzysztof Rak. – Cieszy mnie, że inwestuje się w takie przedsięwzięcia i że pieniądze publiczne są przeznaczone na coś trwałego, zwiększającego komfort życia mieszkańców gminy.

REKLAMA

Prace są prowadzone równolegle przez firmy Arbud i Bogmar. Pierwsza z nich zajmuje się odcinkiem chodnika w Złejwsi Wielkiej wzdłuż ul. Długiej, chodnikiem w Górsku, ciągnącym się wzdłuż ul. Prostej, a zaczynającym się od ul. Bażantowej, oraz drugim etapem budowy chodnika w Przysieku, pomiędzy ul. Różaną a Jaśminową, wzdłuż ul. Osiedlowej. Z kolei pracownicy Bogmaru zajmą się pracami remontowymi na chodnikach prowadzących do ośrodka zdrowia i apteki. Stare, zniszczone i stwarzające niebezpieczeństwo płyty chodnikowe zostaną zamienione na kostkę brukową. Ponadto zostanie rozbudowany parking przy ośrodku zdrowia

– Zawsze był problem przy ośrodku zdrowia z brakiem miejsc postojowych, które są szczególnie ważne dla schorowanych czy starszych osób udających się do ośrodka – podkreśla Krzysztof Rak. – Wychodzimy im naprzeciw, chcemy, by pacjenci i klienci apteki mogli zaparkować jak najbliżej tych obiektów.

Równolegle do prac w Złejwsi Wielkiej prowadzone będą roboty budowlane w Siemoniu, w ramach których do celów rekreacyjnych zostanie zagospodarowana działka znajdująca się nieopodal świetlicy i remizy. Wokół wykładanego kostką placu powstanie miejsce do grillowania i spotkań mieszkańców na świeżym powietrzu, wiaty, boisko do piłki siatkowej oraz plac zabaw.

– Myślę, że zrobimy prezent mieszkańcom i jeśli tylko pogoda nie spłata nam figla, jeszcze przed świętami prace zostaną ukończone – uśmiecha się Krzysztof Rak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *