Nowa stawka za odpady w Lubiczu

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Od nowego roku wzrosła opłata za wywóz śmieci. Taki stan rzeczy bezpośrednio wiąże się z nowelizacją ustawy o odpadach, zgodnie z którą segregacja śmieci stała się obowiązkowa. W gminie Lubicz nowa stawka wynosi 19 złotych. Mieszkańcy w ramach zwiększonej opłaty mogą jednak liczyć na dodatkowe usługi.

Aktualne przepisy ustawy o odpadach nałożyły na gminy dodatkowe obowiązki, związane z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami. Koszty obejmują nie tylko odbiór i transport odpadów, ale także ich odzysk i unieszkodliwianie. Wzrost kosztów wynika ze zwiększonej ilości śmieci, produkowanych przez mieszkańców, większych opłat środowiskowych oraz konieczności częstszego wywozu odpadów zmieszanych i bioodpadów.

REKLAMA

W 2020 roku opłata za wywóz śmieci dla mieszkańców gminy Lubicz wynosi 19 złotych od osoby. W sytuacji, gdy właściciel nieruchomości nie będzie stosował się do obowiązku segregacji odpadów to stawka ta wzrośnie dwukrotnie i wyniesie 38 złotych od osoby.

Zwiększona stawka idzie jednak w parze ze zwiększoną ilością usług, które oferuje toruńskie MPO. Od kwietnia odpady będą odbierane we wszystkich porach roku. Odpady zmieszane od czerwca do sierpnia będą odbierane raz w tygodniu, czyli częściej niż dotychczas. Zwiększy się również częstotliwość odbioru bioodpadów. Do gminnego PSZOK-u będzie można oddawać dodatkowe frakcje odpadów – odzież, strzykawki i igły. Dodatkowo, właściciele domków jednorodzinnych mogą liczyć na ulgę, jeżeli będą kompostować bioodpady w przydomowym kompostowniku.

1 thought on “Nowa stawka za odpady w Lubiczu

  1. Cześć panowie, z tej strony Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://sexanons.eu/monia25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *