Nowa siedziba Hospicjum Światło. Jak przebiega budowa?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Budowa nowej siedziby Hospicjum Światło, fot. Szymon Zdzieblo/tarantoga.pl dla UMWKP

Trwa budowa nowej siedziby Hospicjum Światło. Pawilon znajdować się będzie na Bielanach, w bezpośrednim sąsiedztwie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Zakończenie prac przewidziano na połowę marca przyszłego roku. Aktualnie w obiekcie trwają prace instalacyjne i wykończeniowe. 

– Obecne pomieszczenia hospicjum nie spełniają wymaganych standardów, stąd konieczność poprawy bazy lokalowej tej bardzo potrzebnej instytucji, świadczącej wsparcie osobom w ostatniej fazie życia i ich rodzinom – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Inwestorem jest marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne.

REKLAMA

Dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 1,5 tys. m² pomieści 16 jedno- i dwuosobowych pokoi, poradnię opieki paliatywnej, salę rehabilitacyjną, pokój przyjęć psychologa, kaplicę i ogród zimowy. Dzięki nowej siedzibie, Hospicjum będzie miało lepsze warunki do realizacji swoich działań. Dzięki zlokalizowaniu w okolicy szpitala, będzie mogło korzystać z tamtejszej kuchni i infrastruktury, w tym parkingów. Planowo, prace mają być gotowe w połowie marca. Inwestycja finansowana jest ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 11,5 mln zł. Partnerem inwestora (KPIM) jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.