Niezwykłe spotkanie w podtoruńskim lesie! [FILM]

Box2 Wiadomości
Fot. Nadleśnictwo Toruń

Chcesz podejrzeć życie łosia w naturalnych warunkach? Nie musisz wyjeżdżać do Skandynawii! Te niezwykłe zwierzęta coraz chętniej zamieszkują podtoruńskie lasy. Ochrona gatunku i bardzo szybkie rozmnażanie sprawiają, że łoś jest jednym z najczęściej spotykanych dzikich zwierząt na terenie Nadleśnictwa Toruń. Zobaczcie sami!

Zwierzaka, który nagle pojawi się na drodze, nie sposób ominąć. Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Toruń, sposób przechodzenia przez leśne trasy lub drogi dla wielu gatunków jest różny: sarny, w niewielkich liczących 2-3 sztuki grupach, przebiegają na oślep, podobnie dziki czy jelenie- jednak tych ostatnich z reguły jest cała chmara. Lisy często kręcą się koło jezdni, szukając pożywienia.

REKLAMA

Przekraczające drogi żaby czy jeże, zanim opuszczą pas jazdy, potrzebują trochę czasu. Na koniec przytoczony w filmie łoś.

– Mam wrażenie, że nie zna się na zegarku i ma na wszystko czas – śmieje się autor filmu. – Przechodzi przez jezdnię bardzo powoli, nie przejmując się naszą obecnością. Dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu- teraz gdy po ciemku jedziemy i wracamy z pracy, podczas weekendowych eskapad w nieznane czy nocnych powrotów z dyskotek. To jest ułamek sekundy, a naszego i zwierząt życia nikt nie zwróci. 

Kolejne spotkanie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *