Nietrzeźwi na drogach powiatu. Policja apeluje o rozsądek

112 Box2 Wiadomości
Policja apeluje o ostrożność i rozwagę. Fot. Łukasz Piecyk

Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni na drogach powiatu toruńskiego zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców, z których trzech miało w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Toruńska policja przestrzega, że takie nierozważne zachowanie grozi pozbawieniem wolności do 2 lat.

Na drogach powiatu toruńskiego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu w dniach 29 i 30 grudnia zatrzymali 4 kierowców, którzy w stanie nietrzeźwości prowadzili pojazdy. Jeden z nich, 21-letni mężczyzna, spowodował kolizję na skrzyżowaniu ul. Szosa Chełmińska z ul. Polną w Toruniu. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierowca, tym razem 60-letni, zatrzymany został przy zbiegu ulic Szosa Lubicka i Przy Skarpie po interwencji jednego z mieszkańców.

REKLAMA

Rekordzista – pijany 34-latek – miał w organizmie 2,4 promila alkoholu. Policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach złapali go w Czernikowie. Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło także w podtoruńskim Osieku na ul. Strażackiej. Tym razem policjanci skontrolowali 31-letnią kobietę. Okazało się, że miała w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze z KMP Toruń przypominają, że stan powyżej 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu to przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat i utratą uprawnień do kierowania pojazdami nawet do 10 lat. Za spowodowanie wypadku po pijanemu grozi już do 15 lat więzienia, jeśli w jego wyniku ucierpi osoba postronna.

Przypominamy, że w okresie sylwestrowo – noworocznym policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole. Wszystko po to, by wyeliminować z dróg wszystkich tych, którzy zdecydują się na jazdę na „podwójnym gazie” – apeluje asp. Wojciech Chrostowski z KMP Toruń.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *