Nieprzyjemny zapach na ulicach Chełmży. Miasto znalazło źródło

Box2 Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

Mieszkańcy Chełmży w ostatnim czasie na ulicach mogli wyczuć nieprzyjemne zapachy. Miasto postanowiło poszukać ich źródła i znalazło. Niestety, mieszkańcy jeszcze przez jakiś czas będą musieli znosić niemiłą woń. Do kiedy?

Podejrzenia co do źródła zapachu padły na jedną z chełmżyńskich firm.

REKLAMA

– W związku z występowaniem od pewnego czasu uciążliwych i nieprzyjemnych zapachów na terenie miasta w przedmiocie sprawy zostało skierowane pismo do firmy Bioetanol AEG Sp. z o.o w Chełmży jako potencjalnego źródła tych uciążliwości – poinformowało dziś rano miasto.

Przedstawiciele zarządu firmy spotkali się z burmistrzem Chełmży Jerzym Czerwińskim. Wtedy udało się potwierdzić, że za zapach odpowiadają prowadzone w ostatnim okresie prace konserwacyjne związane z procesem technologicznym w zakładzie. Jak wynika z informacji przedstawionych przez reprezentantów firmy, prace mają się zakończyć do końca czerwca. Wygląda na to, że mieszkańcy muszą się uzbroić w jeszcze trochę cierpliwości – do końca miesiąca. Miasto zapowiedziało, że będzie monitorować sytuację.

– Urząd będzie monitorował kwestię zachowania deklarowanego przez Zarząd spółki terminu zakończenia prac konserwacyjnych – czytamy w oświadczeniu miasta.

Tagged

2 thoughts on “Nieprzyjemny zapach na ulicach Chełmży. Miasto znalazło źródło

  1. Śmierdzi już pare lat. Źródło smrodu pochodzi z miejscowości Bielczyny przy wiatrakach jest wykopany mega wielki zbiornik otwarty gdzie zworzą te świństwo z Bioetanolu i tam je magazynóją. Po czym na jesień wywożą to na pola jako nawóz

  2. Niestety z terminu Bioetanol się nie wywiązał – od nich śmierdziało do połowy lipca. A teraz śmierdzi z zbiornika w Bielczynach, gdzie Bioetanol wywiózł to świństwo 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *