Nielegalny handlarz lekami zatrzymany w Chełmży

112 Box2 Chełmża Wiadomości
Fot. Pixabay

Na początku czerwca policjanci z Chełmży otrzymali sygnał, że jeden z mieszkańców Chełmży handluje w podejrzany sposób lekarstwami. 23-latek doprowadzony został do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut handlu środkami farmaceutycznymi, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

– Pierwszy sygnał policjanci z Chełmży otrzymali na początku czerwca od funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu, którzy dostrzegli podejrzane przesyłki. Były one nadawane w jednym z urzędów pocztowych w Chełmży i kierowane do zagranicznych odbiorców. Policjanci od razu zaczęli intensywne czynności przy tej sprawie. Te pozwoliły na zatrzymanie w dniu 21.06.2019 roku 23 – latka. Policjanci udaremnili kolejną wysyłkę, bo odnaleźli podczas przeszukań przy mężczyźnie, w jego pojeździe oraz w mieszkaniu kolejne specyfiki lecznicze, które mogły trafić do potencjalnych odbiorców poza naszym krajem. Jak się okazuje oczywiście mężczyzna nie posiadał stosownych zezwoleń, aby mógł handlować lekami – informuje podinspektor Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowa toruńskiej policji.

REKLAMA

23-latek usłyszał już 13 zarzutów obrotu środkami farmaceutycznymi bez zezwolenia. Prokuratura Rejonowa  Toruń Wschód zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *